Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Co to jest lampa pierścieniowa LED?

Lampa pierścieniowa to okrągła lampa LED umieszczona na regulowanym statywie. Światło pierścieniowe to rodzaj światła używany w fotografii. Jest zwykle używany, gdy fotograf musi stworzyć bardziej równomierne oświetlenie obiektu. Lampa pierścieniowa wykorzystuje diody LED umieszczone na obwodzie okrągłej ramy.

Jaką funkcję może pełnić lampa pierścieniowa?

Światło pierścieniowe to rodzaj światła ciągłego. Istnieje również możliwość zmiany temperatury barw (od ciepłej do zimnej) oraz koloru z zakresu RGB - w przypadku lampy pierścieniowej LED RGB. Światła pierścieniowe są używane do fotografii, fotografii produktowej, produkcji wideo, fotografii, jako lampa do makijażu, nagrywania vlogów, tik toków czy nawet jako oświetlenie dla streamera gier komputerowych i wielu innych zastosowań.

Światła pierścieniowe mogą być używane do tworzenia cieni lub świateł na twarzy fotografowanej osoby. Można ich również użyć do wyeliminowania cieni z tła podczas rozmowy.

Dlaczego ludzie używają lampy pierścieniowej?

Zdecydowanie dla korzystnego efektu równomiernego oświetlenia i charakterystycznego blasku w oczach. Światło rozchodzi się na zewnątrz we wszystkich kierunkach, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotografowania oraz nagrywania wideo.

Lampa pierścieniowa jest często używana w fotografii mody, gdzie zapewnia bardziej równomierne oświetlenie twarzy fotografowanej osoby i eliminuje cienie z nosa i okolic oczu. Lampa pierścieniowa zapewnia również bardzo pochlebny efekt osobom o ciemniejszej karnacji, ponieważ zmniejsza zaczerwienienia skóry.

Dla kogo polecamy okrągłą lampę LED?

Ta lampa to must have dla:

  • Makijażystek (w salonie jako dodatkowe oświetlenie)
  • Twórców internetowych (Youtuberów, vlogerów, tik tokerów, streamerów itd.)
  • Fotografów (fotografia produktowa, makrofotografia, portrety, zdjęcia do dokumentów i wiele innych)